Doprava z letiště Fiumicino / Leonardo Da Vinci

Největší Římské letiště

3.3/5 hodnocení (3 voleb)
Doprava z letiště Fiumicino / Leonardo Da Vinci

Mezinárodní letiště ležící asi 30 km jihozápadně od Říma. Ročně zde projde kolem 30 miliónů cestujících.

Pro většinu lidí je problematické sehnat informace, jak se z letiště pohodlně dostat do centra města. Možností dopravy je víc než dost.

Vlakové spojení:

Leonardo express

Vlaky jsou pohodlnější a rychlejší než autobusy, ale jedná se o dražší formu dopravy z Leonardo Da Vinci letiště. Ale fungují nonstop, určitě využijete při odletu nebo příletu v noci.

 

 

Leonardo Express:

Aktuální cena Leonardo Express

Expresní vlak na Termini Station:  jezdí non-stop každou půlhodinu a  doveze Vás rovnou na Termini. Vlaky bývají v rušných hodinách hodně vytížené, z letiště se k vlaku dostanete jednoduše podle směrovek, které jsou srozumitelně rozesety po celém letišti.

 

Příměstský vlak:

Aktuální cena vlaku FL1

Příměstský vlak je zhruba o polovinu levnější, než Leonardo express. Za cenu viz. ZDE Vás příměstský vlak FL1 doveze až do centra Říma, v Ostiense nebo Tiburtina můžete přestoupit na metro B,  v Tuscolana navazuje a metro A. Tiburtina je cca 3 km od Termini Station, můžete tu pokračovat rychlovlaky dál do Itálie. 

 

Autobus:

Z letiště Leonarda Da Vinci jezdí několik společností, které se liší cenami jen minimálně. Patří sem:

Roma Airport Bus:

Aktuální cena lístku Roma Airport Bus

Zde si můžete jízdenku pohodlně koupit na internetu a pak už jen nastoupit do autobusu, který jezdí od rána až do pozdního večera cca každou hodinu a doveze Vás na Termini Station, odkud už se dostanete kamkoli. Přikládáme odkaz na jízdní řád a můžete si lístky rovnou objednat.

 

T.A.M. Bus:

Aktuální cena T.A.M.

Autobusy jezdí mezi 3. terminálem a Termini Station mezi 8:00 a 23:30, takže není problém se dostat do centra Říma ani u pozdějších letů. Můžete objednávat online nebo platit přímo v autobuse. Lze koupit rovnou i otevřenou zpáteční jízdenku. Pro lepší info přidáváme i jízdní řád T.A.M.

 

Terravision autobusy:

Aktuální cena Terravision autobusu do Říma

Mezinárodní dopravní společnost jezdí jako ostatní na Termini Station. Levněji Vás vyjde, pokud dopravu objednáváte online. Jezdí mezi 5:00 a 23:00, někdy bývá autobus přeplněný. Jízdní řád Terravision ZDE.

 

SIT bus:

Cena lístku u SIT bus

Tato společnost jezdí z Fiumicina až do půl jedné v noci, ideální volba pro pozdní lety. Opět levnější při koupi online. Zastavuje nedaleko Andělského hradu a Termini station. Stránky SIT bus.

 

Cotral bus přes den: Pokud chcete ušetřit nebo jedete jiným směrem, než je Termini Station, můžete využít Cotral za 3€, zastávky jsou před terminály 2 a 3 a následně přestoupit na metro nebo městské vlaky. Zde už platíte standarně viz. ceny lístků a doprava ve městě. Metro linka A staví na stanici Anagnina.

 

Noční autobusy COTRAL: Pokud přiletíte v noci a nebude fungovat žádný z předchozích spojů, stále můžete využít systém městské dopravy, který spojuje Fiumicino a Termini station za 5€. Jízdní řád zde.

 

TAXI:

Za ceny kolem 50€ Vás taxikáři odvezou do centra Říma, pevná taxa je 48€ (rok 2015). Tato cena platí za až 4 pasažéry a jejich zavazadla do zóny ohraničené původními hradbami viz. obrázek. Kam všude za tuto pevnou taxu můžete jet, ukazuje te tento ceník s mapou. Pokud jedete 4, vychází taxi a něco lépe, než Leonardo Express, Na letišti jsou vyznačeny směrovky, takže stanoviště určitě neminete. Dejte si pozor na podvodné taxikáře, kteří stejně jako u nás používají turbo a navyšují tak cenu za cestu taxíkem z Fiumicina.

Video

Napsat komentář

Komentujete jako host.

Výhodné ubytování

Co si ještě přečíst

Další památky