Doprava z letiště Ciampino (CIA)

Letiště pro nízkonákladové společnosti

3.3/5 hodnocení (15 voleb)
Doprava z letiště Ciampino (CIA)

Druhé největší letiště v Římě, kam většinou přistávají nízkonákladové společnosti. Možností, jak se z něj dostat do centra, je několik a pokud chcete ušetřit, doprava na Termini Vás nezruinuje, jako to bývá jinde.

Ciampino se nachází cca 15 kilometrů jihovýchodně, nejlevnější variantou pro cestu do centra je i tady autobus.

Autobus:

Atral na metro: Nejlevnější možností je cesta za 1,20€ ke stanici Anagnina,kde přestoupíte na linku metra A. Tady už použijete běžný lístek na římskou mhd. Doba cesty je 15 minut. Linky fungují až do půlnoci. Přesnější info zde.

 

Atral na Termini station: Pokud se chcete dostat rovnou až do centra, pak využijte linku, která Vás doveze za 40 minut až na Termini station za cenu 3,90€.

 

Terravision: Za 40 minut a 4€ Vás autobus doveze až na Termini Station. Zde je jízdní řád, nadete tu i aktuální ceny. Poslední autobus odjíždí 15 minut po půlnoci.

 

Schiaffini Airport Bus: Pohodlná doprava za 3,90€ jezdí celý den až do 22:50, přesný jízdní řád najdete na jejich stránkách. Cestou můžete dát vědět domů díky wifi v autobuse.

 

TAXI:

Oficiální taxislužba Vás do centra doveze za fixní sazbu 30€, ale pozor na taxislužby, které Vám cestu budou počítat taxametrem. Často se lze setkat stejně jako u nás s Turby a nemusíte se pak stačit divit, na jakou částku se Vám cesta taxíkem z Ciampina vyšplhá.

Zde je mapa, ve které platí fixní cena za taxi:

 

Video

Napsat komentář

Komentujete jako host.

Výhodné ubytování

Co si ještě přečíst

Další památky