Řím - jízdenky a lístky na mhd

Jaký lístek vybrat, abyste neplatili zbytečné výdaje

3.7/5 hodnocení (18 voleb)
Řím - jízdenky a lístky na mhd

Řím patří určiě mezi levnější města, rozhodně to platí v porovnání např. s Paříží nebo Londýnem.

Je zde i jednodušší výběr lístků. Systém je podobný jako v Praze, jakou jízdenku tedy vybrat?!

Aktualizace 3.5.2017

 

bitBiglietto semplice B.I.T.

Cena: 1,50€

Základní lístek s platností 100 minut, se kterým můžete využívat jakýkoli typ městské hromadné dopravy, ale v případě metra pouze 1 cestu. Lístek musíte označit při vstupu do autobusu či metra. Pokud přestupujete z autobusu na metro, musíte lístek označit znovu.

 

bigBiglietto giornaliero B.I.G.

Cena: 6,00€

Tento lístek je platný na jeden den. Na zadní straně usíte mít vyplněno Vaše jméno. Lze jej využít pro všechny typy dopravy ve městě.

 

 

roma72Biglietto per 3 giorni B.T.I.

Cena: 16,50€

Tento turistický lístek platí na všechny formy MHD v Římě po dobu 3 dnů. Označíte jej stejně, jako předchozí lístky při prvním použití, v případě metra jej ukážete revizorovi při vstupu do metra. Stejně jako u předchozích lístků je nutné mít vyplněno jméno a příjmení.

 

cisCIS

Cena: 24,00€

Tento lístek je platný na 7 dní, před použitím je nutné se na něj podepsat. Podmínky užití jsou stejjné jako u B.T.I lístku, můžete tak využívat všechny druhy mhd v Římě. Jeho platnost končí půlnocí 7 dne používání.

Tip:

roma-passRoma Pass - 38,50€  (3 dny)

Roma Pass 48h - 28,00€ (2 dny)

Pokud máte kromě cestování v plánu navštívit také památky, určitě pouvažujte nad některým z  Roma pasů. Na 2 nebo 3 dny tak můžete kromě lístku na MHD získat 2 stupy do památek, mezi které patří i Koloseum a spousta dalších, kompletní info zde.

Navíc nemusíte čekat v řadě, což je u některých památek skvělá věc. Další výhodou jsou slevy do divadel, muzeí, na festivaly a podobně.

 

A pokud budete v Římě na prázdniny, pak je nejlepší variantou měsíční jízdenka za 35€, pro dlouhodobé pobyty případně roční za 250€, studenti mají slevu, cena se pohybuje v rozmezí od 130 do 150€. Do 5. dne v měsíci je možné tyto lístky koupit běžně v distribuci, od 6. dne v měsíci pak u prodejců atac.

 

 


Video

Napsat komentář

Komentujete jako host.

Výhodné ubytování

Co si ještě přečíst

Další památky